Pokoje w naszym Domu Pomocy Społecznej

Nasz dom opieki społecznej Warszawa to 100 miejsc noclegowych. Posiadamy:

 

  • pokoje 2-osobowe,

  • pokoje 3-osobowe,

  • pokoje 4-osobowe.

 

Każdy pokój jest nowocześnie wyposażony. Posiada niezbędny sprzęt i umeblowanie. Każdy zamieszkujący nasz dom opieki społecznej mazowieckie Rudzienko może urządzić swój pokój wedle własnych upodobań. Dajemy taką możliwość, po to, by nasi pensjonariusze i pacjenci czuli się jak u siebie.

 

Poza standardowymi pokojami w naszym ośrodku znajdują się także pokoje dzienne i aneksy wypoczynkowe. Dysponujemy jadalnią. świetlicą, pracownią terapeutyczną. Mamy nowocześnie przygotowane pomieszczenia do rehabilitacji. Na terenie placówki znajduje się również kaplica. Możliwy jest odpoczynek na świeżym powietrzu – w ogrodzie lub na tarasie. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi pomieszczeniami w naszej galerii zdjęć.

 


A kto może ubiegać się o miejsce w naszym domu opieki mazowieckie?

 

Aby zostać mieszkańcem Rudzienka (dom pomocy społecznej Warszawa), należy spełnić kilka warunków. Jakie są wymogi? O tym kilka słów. Pensjonariuszem takiej placówki może zostać osoba, która nie może się obejść bez całodobowej opieki z racji wieku, przewlekłej choroby czy też niepełnosprawności. Innymi słowy – jest to osoba, która nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu.

 

Kolejną krokiem do uzyskania miejsca w ośrodku jest złożenie wniosku. W zamian za osobę, która będzie mieszkać w placówce może to zrobić członek rodziny, powiatowe centrum rodzinne lub przedstawiciel ustawowy. Jeśli wybrałeś Rudzienko, dom pomocy społecznej mazowieckie można z nami się skontaktować, następnie wypełnić wniosek i czekać na naszą decyzję. Pozytywna decyzja oznacza możliwość umieszczenia osoby chorej lub starszej w placówce. Taki pobyt jest odpłatny. Część jest pokrywana z 70% świadczeń mieszkańca DPS-u: emerytalnych lub rentowych. Według art. 61 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. opłatę za pobyt zamieszkującego dom pomocy regulować powinni kolejno:

 

  • mieszkaniec domu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów dziecka,

  • małżonek, zstępni przed wstępnymi,

  • gmina, z której osoba została skierowana do domu pomocy.

 

Jeśli rodzina zamieszkującego Rudzienko, dom pomocy Warszawa lub on sam ma ciężka sytuację finansową, to można się ubiegać o sfinansowanie pobytu w domu opieki przez MOPS lub GOPS.

 

I to tyle, jeśli chodzi o formalności związane z przyjęciem do ośrodka. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać po kontakcie z nami. Bardzo często jest tak, że wiele kwestii trzeba omówić indywidualnie, każda sytuacja jest inna, ciężko ją przyrównywać do jednego, oficjalnego wzorca. Dlatego jeśli szukasz miejsca dla swoich bliskich przewlekle chorych lub starszych, skontaktuj się z nami – dom pomocy społecznej Warszawa gwarantuje najlepszą pomoc i wsparcie.